İçeriğe geç

Sakarya Adıyaman Arası Kaç KM

Sakarya Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Adıyaman arası kaç km? Sakarya Adıyaman arası kaç saat? Sakarya Adıyaman yol tarifi? Sakarya Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS         koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Adıyaman Arası Kaç KM

Sakarya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 km’dir. Sakarya Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 758 km’dir.

Sakarya Adıyaman Arası Kaç KM

Sakarya Adıyaman Arası Kaç Saat

Sakarya Adıyaman arası kaç saat; Sakarya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 758 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Sakarya Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.