İçeriğe geç

Saimbeyli Yol Tarifi

Adana Saimbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Saimbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saimbeyli’ye nasıl gidilir? Saimbeyli yol tarifi? Saimbeyli yol haritası? Saimbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saimbeyli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Saimbeyli, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Saimbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.157 km2’dir. Saimbeyli ilçesinin rakımı ise 945 m olarak hesaplanmıştır. Saimbeyli ilinin Kuzeyinde Tufanbeyli, doğusunda ise Kahramanmaraş, batısında Feke, Güneyinde ise Kozan ilçeleri bulunmaktadır. Saimbeyli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saimbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saimbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15,338 nüfusa sahiptir.

Saimbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saimbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saimbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saimbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saimbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saimbeyli’ye Nasıl Gidilir? Saimbeyli Yol Tarifi

Saimbeyli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saimbeyli’ye gelebilirsiniz. Saimbeyli karayolu ile Adana şehir merkezine 158 km, İstanbul’a yaklaşık 951 km, Ankara’ya yaklaşık 482 km, İzmir’den ise yaklaşık 972 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saimbeyli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saimbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.