Saimbeyli Posta Kodu

Saimbeyli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Saimbeyli Posta Kodu Sorgulama

Saimbeyli’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Saimbeyli ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Saimbeyli, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin alan olarak Türkiye’nin üç yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Saimbeyli ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Saimbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.157 km2’dir. Rakımı ise 945 m olarak hesaplanmıştır. Saimbeyli ilinin Kuzeyinde Tufanbeyli, doğusunda ise Kahramanmaraş, batısında Feke, Güneyinde ise Kozan ilçeleri bulunmaktadır. Saimbeyli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Saimbeyli İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır.  Saimbeyli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.560 nüfusa sahiptir.

Saimbeyli Posta Kodu
Saimbeyli Posta Kodu