İçeriğe geç

Şahinbey Yol Tarifi

Gaziantep Şahinbey yol tarifi; yazımızda öncelikle Şahinbey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şahinbey’e nasıl gidilir? Şahinbey yol tarifi? Şahinbey yol haritası? Şahinbey İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şahinbey İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Şahinbey, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Şahinbey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 960 km2’dir. Şahinbey ilçesinin rakımı ise 875 m olarak hesaplanmıştır. Şahinbey ilinin Kuzeyinde Şehitkamil, doğusunda ise Oğuzeli, batısında Nurdağı, Güneyinde ise Kilis ilçeleri bulunmaktadır. Şahinbey ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şahinbey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şahinbey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 926.544 nüfusa sahiptir.

Şahinbey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şahinbey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şahinbey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şahinbey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şahinbey’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şahinbey’e Nasıl Gidilir? Şahinbey Yol Tarifi

Şahinbey’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şahinbey’e gelebilirsiniz. Şahinbey karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 24.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.162 km, Ankara’ya yaklaşık 726 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.134 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şahinbey ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şahinbey ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.