İçeriğe geç

Safranbolu Yol Tarifi

Karabük Safranbolu yol tarifi; yazımızda öncelikle Safranbolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Safranbolu’ya nasıl gidilir? Safranbolu yol tarifi? Safranbolu yol haritası? Safranbolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Safranbolu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Safranbolu, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Safranbolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 750 km2’dir. Safranbolu ilçesinin rakımı ise 544 m olarak hesaplanmıştır. Safranbolu ilçesinin Kuzeyinde Bartın, doğusunda Eflani ve Kastamonu, batısında Yenice, Güneyinde ise Karabük Merkez ve Ovacık ilçeleri bulunmaktadır. Safranbolu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Safranbolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Safranbolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 68.440 nüfusa sahiptir.

Safranbolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Safranbolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Safranbolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Safranbolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Safranbolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Safranbolu yol tarifi; Safranbolu’ya nasıl gidilir? Safranbolu yol haritası? Safranbolu Yol Güzergahı? Sorularının cevabı ve tüm detaylar sitemizde.

Safranbolu’ya Nasıl Gidilir? Safranbolu Yol Tarifi

Safranbolu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Safranbolu’ya gelebilirsiniz. Safranbolu karayolu ile Karabük şehir merkezine 22.1 km, İstanbul’a yaklaşık 410 km, Ankara’ya yaklaşık 228 km, İzmir’den ise yaklaşık 762 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Safranbolu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.