İçeriğe geç

Şabanözü Yol Tarifi

Çankırı Şabanözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Şabanözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şabanözü’ne nasıl gidilir? Şabanözü yol tarifi? Şabanözü yol haritası? Şabanözü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şabanözü İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Şabanözü, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şabanözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 467 km2’dir. Şabanözü ilçesinin rakımı ise 1.030 m olarak hesaplanmıştır. Şabanözü ilinin Kuzeyinde Korgun, doğusunda ise Eldivan, batısında Orta, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Şabanözü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şabanözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şabanözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.869 nüfusa sahiptir.

Şabanözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şabanözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şabanözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şabanözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şabanözü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şabanözü’ne Nasıl Gidilir? Şabanözü Yol Tarifi

Şabanözü’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şabanözü’ne gelebilirsiniz. Şabanözü karayolu ile Çankırı şehir merkezine 45,8 km, İstanbul’a yaklaşık 449 km, Ankara’ya yaklaşık 80,4 km, İzmir’den ise yaklaşık 801 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şabanözü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.