İçeriğe geç

Şabanözü Posta Kodu

Şabanözü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şabanözü Posta Kodu Sorgulama

Şabanözü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şabanözü ilçesi Hakkında

Şabanözü ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan ikinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Şabanözü, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şabanözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 467 km2’dir. Rakımı ise 1.030 m olarak hesaplanmıştır. Şabanözü ilinin Kuzeyinde Korgun, doğusunda ise Eldivan, batısında Orta, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Şabanözü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şabanözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şabanözü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.661 nüfusa sahiptir.

Şabanözü Posta Kodu
Şabanözü Posta Kodu