Rize Zonguldak Arası Kaç KM

Rize Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Zonguldak arası kaç km? Rize Zonguldak arası kaç saat? Rize Zonguldak yol tarifi? Rize Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize Zonguldak Arası Kaç KM

Rize Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 km’dir. Rize Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 732 km’dir.

Rize Zonguldak Arası Kaç KM

Rize Zonguldak Arası Kaç Saat

Rize Zonguldak arası kaç saat; Rize Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 732 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Rize Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.