Rize Yozgat Arası Kaç KM

Rize Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Yozgat arası kaç km? Rize Yozgat arası kaç saat? Rize Yozgat yol tarifi? Rize Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize Yozgat Arası Kaç KM

Rize Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 km’dir. Rize Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 502 km’dir.

Rize Yozgat Arası Kaç KM

Rize Yozgat Arası Kaç Saat

Rize Yozgat arası kaç saat; Rize Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Rize Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 502 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Rize Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.