Rize Yalova Arası Kaç KM

Rize Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Yalova arası kaç km? Rize Yalova arası kaç saat? Rize Yalova yol tarifi? Rize Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Rize Yalova Arası Kaç KM

Rize Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 km’dir. Rize Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 947 km’dir.

Rize Yalova Arası Kaç KM

Rize Yalova Arası Kaç Saat

Rize Yalova arası kaç saat; Rize Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 947 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Rize Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1104 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.