Van Rize Arası Kaç KM

Van Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Rize arası kaç km?Van Rize arası kaç saat? Van Rize yol tarifi? Van Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Van Rize Arası Kaç KM

Van Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 km’dir. Van Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 373 km’dir.

Van Rize Arası Kaç KM

Van Rize Arası Kaç Saat

Van Rize arası kaç saat; Van Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Van Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 373 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Van Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.