Rize Uşak Arası Kaç KM

Rize Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Uşak arası kaç km? Rize Uşak arası kaç saat? Rize Uşak yol tarifi? Rize Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Rize Uşak Arası Kaç KM

Rize Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1189 km’dir. Rize Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 985 km’dir.

Rize Uşak Arası Kaç KM

Rize Uşak Arası Kaç Saat

Rize Uşak arası kaç saat; Rize Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1189 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 985 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Rize Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1189 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.