İçeriğe geç

Rize Tunceli Arası Kaç KM

Rize Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Tunceli arası kaç km? Rize Tunceli arası kaç saat? Rize Tunceli yol tarifi? Rize Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Rize Tunceli Arası Kaç KM

Rize Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 km’dir. Rize Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 211 km’dir.

Rize Tunceli Arası Kaç KM

Rize Tunceli Arası Kaç Saat

Rize Tunceli arası kaç saat; Rize Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 211 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Rize Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.