Trabzon Rize Arası Kaç KM

Trabzon Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Rize arası kaç km? Trabzon Rize arası kaç saat? Trabzon Rize yol tarifi? Trabzon Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Rize Arası Kaç KM

Trabzon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 km’dir. Trabzon Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 68 km’dir.

Trabzon Rize Arası Kaç KM

Trabzon Rize Arası Kaç Saat

Trabzon Rize arası kaç saat; Trabzon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Trabzon Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Trabzon Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 68 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Trabzon Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.