İçeriğe geç

Rize Tokat Arası Kaç KM

Rize Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Tokat arası kaç km? Rize Tokat arası kaç saat? Rize Tokat yol tarifi? Rize Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Rize Tokat Arası Kaç KM

Rize Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 km’dir. Rize Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 337 km’dir.

Rize Tokat Arası Kaç KM

Rize Tokat Arası Kaç Saat

Rize Tokat arası kaç saat; Rize Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Rize Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 337 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Rize Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.