İçeriğe geç

Rize Sivas Arası Kaç KM

Rize Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Sivas arası kaç km? Rize Sivas arası kaç saat? Rize Sivas yol tarifi? Rize Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Rize Sivas Arası Kaç KM

Rize Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 km’dir. Rize Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Rize Sivas Arası Kaç KM

Rize Sivas Arası Kaç Saat

Rize Sivas arası kaç saat; Rize Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Rize Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Rize Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.