İçeriğe geç

Rize Şırnak Arası Kaç KM

Rize Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Şırnak arası kaç km? Rize Şırnak arası kaç saat? Rize Şırnak yol tarifi? Rize Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize Şırnak Arası Kaç KM

Rize Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 km’dir. Rize Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 425 km’dir.

Rize Şırnak Arası Kaç KM

Rize Şırnak Arası Kaç Saat

Rize Şırnak arası kaç saat; Rize Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Rize Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 425 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Rize Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.