Rize Sinop Arası Kaç KM

Rize Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Sinop arası kaç km? Rize Sinop arası kaç saat? Rize Sinop yol tarifi? Rize Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize Sinop Arası Kaç KM

Rize Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 km’dir. Rize Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 461 km’dir.

Rize Sinop Arası Kaç KM

Rize Sinop Arası Kaç Saat

Rize Sinop arası kaç saat; Rize Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Rize Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 461 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Rize Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.