İçeriğe geç

Rize Siirt Arası Kaç KM

Rize Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Siirt arası kaç km? Rize Siirt arası kaç saat? Rize Siirt yol tarifi? Rize Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Rize Siirt Arası Kaç KM

Rize Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 km’dir. Rize Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

Rize Siirt Arası Kaç KM

Rize Siirt Arası Kaç Saat

Rize Siirt arası kaç saat; Rize Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Rize Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Rize Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 673 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.