Samsun Rize Arası Kaç KM

Samsun Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Rize arası kaç km? Samsun Rize arası kaç saat? Samsun Rize yol tarifi? Samsun Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Samsun Rize Arası Kaç KM

Samsun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 km’dir. Samsun Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Samsun Rize Arası Kaç KM

Samsun Rize Arası Kaç Saat

Samsun Rize arası kaç saat; Samsun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Samsun Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.