İçeriğe geç

Rize Merkez Yol Tarifi

Rize Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Rize Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Merkez’e nasıl gidilir? Rize Merkez yol tarifi? Rize Merkez yol haritası? Rize Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Rize Merkez, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Rize Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 253 km2’dir. Rize Merkez ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Rize Merkez ilçesinin doğusunda Güneysu ve Çayeli, batısında Derepazarı ve Kalkandere, Güneyinde ise İkizdere ilçeleri bulunmaktadır. Rize Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Rize Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Rize Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 147.411 nüfusa sahiptir.

Rize Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Rize Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Rize Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Rize Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Rize Merkez’e Nasıl Gidilir? Rize Merkez Yol Tarifi

Rize Merkez’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Rize Merkez’e gelebilirsiniz. Rize Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.175 km, Ankara’ya yaklaşık 841 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.527 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.