İçeriğe geç

Isparta Rize Arası Kaç KM

Isparta Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Rize arası kaç km? Isparta Rize arası kaç saat? Isparta Rize yol tarifi? Isparta Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Isparta Rize Arası Kaç KM

Isparta Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 km’dir. Isparta Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 931 km’dir.

Isparta Rize Arası Kaç KM

Isparta Rize Arası Kaç Saat

Isparta Rize arası kaç saat; Isparta Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 931 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Isparta Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1202 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.