İçeriğe geç

Iğdır Rize Arası Kaç KM

Iğdır Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Rize arası kaç km? Iğdır Rize arası kaç saat? Iğdır Rize yol tarifi? Iğdır Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Rize Arası Kaç KM

Iğdır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 km’dir. Iğdır Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 322 km’dir.

Iğdır Rize Arası Kaç KM

Iğdır Rize Arası Kaç Saat

Iğdır Rize arası kaç saat; Iğdır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Iğdır Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 322 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Iğdır Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.