Rize Hopa Arası Kaç KM

Rize Hopa arası kaç km; yazımızda öncelikle Rize ve Hopa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Rize Hopa arası kaç km? Rize Hopa arası kaç saat? Rize Hopa yol tarifi? Rize Hopa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Rize ile Hopa İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ilinin yüzölçümü yaklaşık 3,919 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41° 1′ 31.8468” Kuzey ve 40° 31′ 3.5976” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hopa ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Hopa ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 204 km2dir. Hopa ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 23′ 40.6284” Kuzey ve 41° 25′ 11.4312” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize Hopa Arası Kaç KM

Rize Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 91 km’dir.

Rize Hopa Arası Kaç KM

Rize Hopa Arası Kaç Saat

Rize Hopa arası kaç saat; Rize Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 91 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Rize Hopa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Rize Hopa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Rize Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 91 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Rize Hopa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Rize Hopa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hopa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hopa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.