İçeriğe geç

Gümüşhane Rize Arası Kaç KM

Gümüşhane Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Rize arası kaç km? Gümüşhane Rize arası kaç saat? Gümüşhane Rize yol tarifi? Gümüşhane Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Rize Arası Kaç KM

Gümüşhane Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 km’dir. Gümüşhane Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 108 km’dir.

Gümüşhane Rize Arası Kaç KM

Gümüşhane Rize Arası Kaç Saat

Gümüşhane Rize arası kaç saat; Gümüşhane Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Gümüşhane Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Gümüşhane Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 108 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Gümüşhane Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.