İçeriğe geç

Giresun Rize Arası Kaç KM

Giresun Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Rize arası kaç km? Giresun Rize arası kaç saat? Giresun Rize yol tarifi? Giresun Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Giresun Rize Arası Kaç KM

Giresun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 208 km’dir. Giresun Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 180 km’dir.

Giresun Rize Arası Kaç KM

Giresun Rize Arası Kaç Saat

Giresun Rize arası kaç saat; Giresun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 208 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 180 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Giresun Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 208 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.