İçeriğe geç

Gaziantep Rize Arası Kaç KM

Gaziantep Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Rize arası kaç km? Gaziantep Rize arası kaç saat? Gaziantep Rize yol tarifi? Gaziantep Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Rize Arası Kaç KM

Gaziantep Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 874 km’dir. Gaziantep Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 518 km’dir.

Gaziantep Rize Arası Kaç KM

Gaziantep Rize Arası Kaç Saat

Gaziantep Rize arası kaç saat; Gaziantep Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 874 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 518 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Gaziantep Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 874 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.