İçeriğe geç

Eskişehir Rize Arası Kaç KM

Eskişehir Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Rize arası kaç km? Eskişehir Rize arası kaç saat? Eskişehir Rize yol tarifi? Eskişehir Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Rize Arası Kaç KM

Eskişehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 km’dir. Eskişehir Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 859 km’dir.

Eskişehir Rize Arası Kaç KM

Eskişehir Rize Arası Kaç Saat

Eskişehir Rize arası kaç saat; Eskişehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 859 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Eskişehir Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1053 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.