İçeriğe geç

Erzurum Rize Arası Kaç KM

Erzurum Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Rize arası kaç km? Erzurum Rize arası kaç saat? Erzurum Rize yol tarifi? Erzurum Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Rize Arası Kaç KM

Erzurum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 km’dir. Erzurum Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 140 km’dir.

Erzurum Rize Arası Kaç KM

Erzurum Rize Arası Kaç Saat

Erzurum Rize arası kaç saat; Erzurum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzurum Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Erzurum Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 140 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

41 dakika

Erzurum Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.