İçeriğe geç

Erzincan Rize Arası Kaç KM

Erzincan Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Rize arası kaç km? Erzincan Rize arası kaç saat? Erzincan Rize yol tarifi? Erzincan Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Rize Arası Kaç KM

Erzincan Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 km’dir. Erzincan Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 167 km’dir.

Erzincan Rize Arası Kaç KM

Erzincan Rize Arası Kaç Saat

Erzincan Rize arası kaç saat; Erzincan Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Erzincan Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.