Elazığ Rize Arası Kaç KM

Elazığ Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Rize arası kaç km? Elazığ Rize arası kaç saat? Elazığ Rize yol tarifi? Elazığ Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Rize Arası Kaç KM

Elazığ Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 km’dir. Elazığ Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Elazığ Rize Arası Kaç KM

Elazığ Rize Arası Kaç Saat

Elazığ Rize arası kaç saat; Elazığ Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Elazığ Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

52 dakika

Elazığ Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.