İçeriğe geç

Edirne Rize Arası Kaç KM

Edirne Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Rize arası kaç km? Edirne Rize arası kaç saat? Edirne Rize yol tarifi? Edirne Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Edirne Rize Arası Kaç KM

Edirne Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 km’dir. Edirne Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1168 km’dir.

Edirne Rize Arası Kaç KM

Edirne Rize Arası Kaç Saat

Edirne Rize arası kaç saat; Edirne Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1168 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Edirne Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.