İçeriğe geç

Diyarbakır Rize Arası Kaç KM

Diyarbakır Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Rize arası kaç km? Diyarbakır Rize arası kaç saat? Diyarbakır Rize yol tarifi? Diyarbakır Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Rize Arası Kaç KM

Diyarbakır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 km’dir. Diyarbakır Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 347 km’dir.

Diyarbakır Rize Arası Kaç KM

Diyarbakır Rize Arası Kaç Saat

Diyarbakır Rize arası kaç saat; Diyarbakır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Diyarbakır Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 347 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.