İçeriğe geç

Denizli Rize Arası Kaç KM

Denizli Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Rize arası kaç km? Denizli Rize arası kaç saat? Denizli Rize yol tarifi? Denizli Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Denizli Rize Arası Kaç KM

Denizli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 km’dir. Denizli Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1046 km’dir.

Denizli Rize Arası Kaç KM

Denizli Rize Arası Kaç Saat

Denizli Rize arası kaç saat; Denizli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1046 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 53 dakika

Denizli Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.