İçeriğe geç

Çorum Rize Arası Kaç KM

Çorum Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Rize arası kaç km? Çorum Rize arası kaç saat? Çorum Rize yol tarifi? Çorum Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Çorum Rize Arası Kaç KM

Çorum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 km’dir. Çorum Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 521 km’dir.

Çorum Rize Arası Kaç KM

Çorum Rize Arası Kaç Saat

Çorum Rize arası kaç saat; Çorum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çorum Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 521 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Çorum Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.