İçeriğe geç

Çankırı Rize Arası Kaç KM

Çankırı Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Rize arası kaç km? Çankırı Rize arası kaç saat? Çankırı Rize yol tarifi? Çankırı Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Rize Arası Kaç KM

Çankırı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 732 km’dir. Çankırı Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Çankırı Rize Arası Kaç KM

Çankırı Rize Arası Kaç Saat

Çankırı Rize arası kaç saat; Çankırı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 732 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çankırı Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Çankırı Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 732 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.