İçeriğe geç

Burdur Rize Arası Kaç KM

Burdur Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Rize arası kaç km? Burdur Rize arası kaç saat? Burdur Rize yol tarifi? Burdur Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Burdur Rize Arası Kaç KM

Burdur Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 km’dir. Burdur Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 954 km’dir.

Burdur Rize Arası Kaç Saat

Burdur Rize arası kaç saat; Burdur Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 954 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Burdur Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.