İçeriğe geç

Bolu Rize Arası Kaç KM

Bolu Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Rize arası kaç km? Bolu Rize arası kaç saat? Bolu Rize yol tarifi? Bolu Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bolu Rize Arası Kaç KM

Bolu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 km’dir. Bolu Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 751 km’dir.

Bolu Rize Arası Kaç Saat

Bolu Rize arası kaç saat; Bolu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bolu Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bolu Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 751 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Bolu Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.