İçeriğe geç

Bitlis Rize Arası Kaç KM

Bitlis Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Rize arası kaç km? Bitlis Rize arası kaç saat? Bitlis Rize yol tarifi? Bitlis Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Rize Arası Kaç KM

Bitlis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. Bitlis Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 323 km’dir.

Bitlis Rize Arası Kaç Saat

Bitlis Rize arası kaç saat; Bitlis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bitlis Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 323 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Bitlis Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.