İçeriğe geç

Bingöl Rize Arası Kaç KM

Bingöl Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Rize arası kaç km? Bingöl Rize arası kaç saat? Bingöl Rize yol tarifi? Bingöl Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS          koordinatlarıdır.

Bingöl Rize Arası Kaç KM

Bingöl Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 km’dir. Bingöl Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 220 km’dir.

Bingöl Rize Arası Kaç Saat

Bingöl Rize arası kaç saat; Bingöl Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bingöl Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 220 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

47 dakika

Bingöl Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.