İçeriğe geç

Bilecik Rize Arası Kaç KM

Bilecik Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Rize arası kaç km? Bilecik Rize arası kaç saat? Bilecik Rize yol tarifi? Bilecik Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Rize Arası Kaç KM

Bilecik Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 km’dir. Bilecik Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 896 km’dir.

Bilecik Rize Arası Kaç Saat

Bilecik Rize arası kaç saat; Bilecik Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 896 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Bilecik Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.