İçeriğe geç

Batman Rize Arası Kaç KM

Batman Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Rize arası kaç km? Batman Rize arası kaç saat? Batman Rize yol tarifi? Batman Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Batman Rize Arası Kaç KM

Batman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 km’dir. Batman Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 354 km’dir.

Batman Rize Arası Kaç Saat

Batman Rize arası kaç saat; Batman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Batman Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 354 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Batman Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.