İçeriğe geç

Reyhanlı Yol Tarifi

Hatay Reyhanlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Reyhanlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Reyhanlı’ya nasıl gidilir? Reyhanlı yol tarifi? Reyhanlı yol haritası? Reyhanlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Reyhanlı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Reyhanlı, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Reyhanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 367 km2’dir. Reyhanlı ilçesinin rakımı ise 170 m olarak hesaplanmıştır. Reyhanlı ilinin Kuzeyinde ve güneyinde Kumlu, doğusunda ise Suriye, batısında Antakya ilçeleri bulunmaktadır. Reyhanlı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Reyhanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Reyhanlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 100.151 nüfusa sahiptir.

Reyhanlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Reyhanlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Reyhanlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Reyhanlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Reyhanlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Reyhanlı’ya Nasıl Gidilir? Reyhanlı Yol Tarifi

Reyhanlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Reyhanlı’ya gelebilirsiniz. Reyhanlı karayolu ile Hatay şehir merkezine 37.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.128 km, Ankara’ya yaklaşık 693 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.101 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Reyhanlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Reyhanlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.