İçeriğe geç

Reşadiye Yol Tarifi

Tokat Reşadiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Reşadiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Reşadiye’ye nasıl gidilir? Reşadiye yol tarifi? Reşadiye yol haritası? Reşadiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Reşadiye İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Reşadiye, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Reşadiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.102 km2’dir. Reşadiye ilçesinin rakımı ise 538 m olarak hesaplanmıştır. Reşadiye ilçesinin Kuzeyinde Ordu, doğusunda Ordu ve Sivas, batısında Başçiftlik ve Niksar, Güneyinde ise Almus ilçeleri bulunmaktadır. Reşadiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Reşadiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Reşadiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.870 nüfusa sahiptir.

Reşadiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Reşadiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Reşadiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Reşadiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Reşadiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Reşadiye’ye Nasıl Gidilir? Reşadiye Yol Tarifi

Reşadiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Reşadiye’ye gelebilirsiniz. Reşadiye karayolu ile Tokat şehir merkezine 91.1 km, İstanbul’a yaklaşık 827 km, Ankara’ya yaklaşık 455 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.180 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Reşadiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Reşadiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.