İçeriğe geç

Refahiye Yol Tarifi

Erzincan Refahiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Refahiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Refahiye’ne nasıl gidilir? Refahiye yol tarifi? Refahiye yol haritası? Refahiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Refahiye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Refahiye, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Refahiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.808 km2’dir. Refahiye ilçesinin rakımı ise 1.602 m olarak hesaplanmıştır. Refahiye ilinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda ise Erzincan Merkez, batısında Sivas, Güneyinde ise Kemah ve İliç ilçeleri bulunmaktadır. Refahiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Refahiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Refahiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.593 nüfusa sahiptir.

Refahiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Refahiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Refahiye’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Refahiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Refahiye’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Refahiye’ne Nasıl Gidilir? Refahiye Yol Tarifi

Refahiye’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Refahiye’ne gelebilirsiniz. Refahiye karayolu ile Erzincan şehir merkezine 71.7 km, İstanbul’a yaklaşık 974 km, Ankara’ya yaklaşık 611 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.327 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Refahiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Refahiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.