İçeriğe geç

Pütürge Yol Tarifi

Malatya Pütürge yol tarifi; yazımızda öncelikle Pütürge şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pütürge’ye nasıl gidilir? Pütürge yol tarifi? Pütürge yol haritası? Pütürge İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pütürge İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Pütürge, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pütürge İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.086 km2’dir. Pütürge ilçesinin rakımı ise 1.224 m olarak hesaplanmıştır. Pütürge ilçesinin Kuzeyinde Kale ve Doğanyol, doğusunda ve güneyinde Adıyaman, batısında Battalgazi ilçeleri bulunmaktadır. Pütürge ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pütürge İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pütürge ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.889 nüfusa sahiptir.

Pütürge İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pütürge Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pütürge’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pütürge Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pütürge’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pütürge’ye Nasıl Gidilir? Pütürge Yol Tarifi

Pütürge’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pütürge’ye gelebilirsiniz. Pütürge karayolu ile Malatya şehir merkezine 72.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.182 km, Ankara’ya yaklaşık 737 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.266 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pütürge ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pütürge ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.