İçeriğe geç

Pursaklar Yol Tarifi

Ankara Pursaklar yol tarifi; yazımızda öncelikle Pursaklar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pursaklar’a nasıl gidilir? Pursaklar yol tarifi? Pursaklar yol haritası? Pursaklar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pursaklar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Pursaklar, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pursaklar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 169 km2’dir. Pursaklar ilçesinin rakımı ise 1.060 m olarak hesaplanmıştır. Pursaklar ilinin Kuzeyinde Çubuk, doğusunda ise Akyurt, batısında ve güneyinde Keçiören ilçeleri bulunmaktadır. Pursaklar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pursaklar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pursaklar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 150.488 nüfusa sahiptir.

Pursaklar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pursaklar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pursaklar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pursaklar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pursaklar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pursaklar’a Nasıl Gidilir? Pursaklar Yol Tarifi

Pursaklar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pursaklar’a gelebilirsiniz. Pursaklar karayolu ile Ankara şehir merkezine 15,5 km, İstanbul’a yaklaşık 451 km, Bursa’ya yaklaşık 410 km, İzmir’den ise yaklaşık 612 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pursaklar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pursaklar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.