İçeriğe geç

Pursaklar Posta Kodu

Pursaklar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Pursaklar Posta Kodu Sorgulama

Pursaklar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Pursaklar ilçesi Hakkında

Pursaklar ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz ellinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Pursaklar, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pursaklar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 169 km2’dir. Rakımı ise 1.060 m olarak hesaplanmıştır. Pursaklar ilinin Kuzeyinde Çubuk, doğusunda ise Akyurt, batısında ve güneyinde Keçiören ilçeleri bulunmaktadır. Pursaklar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pursaklar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pursaklar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 157.082 nüfusa sahiptir.

Pursaklar Posta Kodu
Pursaklar Posta Kodu