İçeriğe geç

Pülümür Yol Tarifi

Tunceli Pülümür yol tarifi; yazımızda öncelikle Pülümür şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pülümür’e nasıl gidilir? Pülümür yol tarifi? Pülümür yol haritası? Pülümür İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pülümür İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Pülümür, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Pülümür İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.437 km2’dir. Pülümür ilçesinin rakımı ise 1.524 m olarak hesaplanmıştır. Pülümür ilçesinin Kuzeyinde Erzincan, doğusunda Bingöl, batısında Ovacık, Güneyinde ise Nazımiye ve Tunceli Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Pülümür ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pülümür İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pülümür ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.375 nüfusa sahiptir.

Pülümür İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pülümür Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pülümür’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pülümür Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pülümür’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pülümür’e Nasıl Gidilir? Pülümür Yol Tarifi

Pülümür’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pülümür’e gelebilirsiniz. Pülümür karayolu ile Tunceli şehir merkezine 83.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.143 km, Ankara’ya yaklaşık 780 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.495 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pülümür ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.