İçeriğe geç

Pozantı Yol Tarifi

Adana Pozantı yol tarifi; yazımızda öncelikle Pozantı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Pozantı’ya nasıl gidilir? Pozantı yol tarifi? Pozantı yol haritası? Pozantı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Pozantı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Pozantı, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Pozantı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 793 km2’dir. Pozantı ilçesinin rakımı ise 780 m olarak hesaplanmıştır. Pozantı ilinin Kuzeyinde Niğde, doğusunda Aladağ, batısında Mersin, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Pozantı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Pozantı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Pozantı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20,683 nüfusa sahiptir.

Pozantı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Pozantı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Pozantı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Pozantı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pozantı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Pozantı’ya Nasıl Gidilir? Pozantı Yol Tarifi

Pozantı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Pozantı’ya gelebilirsiniz. Pozantı karayolu ile Adana şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 830 km, Ankara’ya yaklaşık 394 km, İzmir’den ise yaklaşık 801 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pozantı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Pozantı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.